Фізика

Термодинаміка

Термодинаміка вивчає найзагальніші властивості макроскопічних (утворених багатьма мікроскопічними складовими) систем у стані термодинамічної рівноваги, а також процеси переходу між такими станами.
Стан термодинамічної рівноваги характеризується однаковими значеннями температури, тиску та інших величин у всіх частинах системи. Механізми процесів, які вивчає термодинаміка, при цьому не досліджуються.

Робота газу в термодинаміці

Прикладом роботи, що виконується не за рахунок механічної, а за рахунок теплової енергії, може бути зміщення поршня в циліндрі на відстань внаслідок нагрівання газу під поршнем.


Газ, розширюючись за сталого тиску, виконує над поршнем роботу за рахунок сил молекулярного тиску , де S — площа поршня, ∆V — приріст об’єму, який займає газ у циліндрі.
У загальному випадку, коли тиск газу в ході процесу змінюється, роботу знаходять графічним методом.
Робота газу при будь-якому процесі вимірюється площею, обмеженою кривою процесу, віссю абсцис і вертикальними прямими V = V1 та V = V2.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.