Фізика

Магнетизм

Дія магнітного поля на рухомий заряд. Сили Лоренца і Ампера. Магнітна індукція

У 8 класі розглянуто поняття магнітного поля і його дію на провідник зі струмом. Виштовхування чи втягування провідника зі струмом в магнітне поле — результуючий ефект дії поля на окремі заряди в провіднику (на електрони провідності).
Досліди свідчать, що на нерухомий заряд q магнітне поле не діє, а на рухомий — діє у напрямку, що визначається правилом лівої руки. Сила, з якою магнітне поле діє на рухомий електричний заряд, називається силою Лоренца.
Якщо (позитивний заряд), а швидкість перпендикулярна до ліній магнітного поля, то , , . Величина В називається індукцією магнітного поля (або магнітною індукцією). Її роль аналогічна ролі напруженості електричного поля ; схожість цих формул очевидна. Вектор спрямовують уздовж магнітної стрілки (куди спрямовується її полюс N).
Якщо вектор не перпендикулярний до вектора , то , де — кут між векторами і .
Для провідника зі струмом сила Ампера як сума сил Лоренца дорівнює: , де l — довжина ділянки провідника зі струмом, яка міститься в магнітному полі;.

На дротяну рамку зі струмом, вміщену в магнітне поле, діє обертальний момент М, який максимальний, коли площина рамки перпендикулярна до ліній індукції. При цьому , де I — струм у рамці, S — площа її контуру.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.