Природознавство
Всесвіт як середовище життя людини

Умови життя на планеті Земля

Чинники, що забезпечують існування життя на Землі

Біосфера
Сукупність усіх живих організмів утворює живу оболонку Землі, або біосферу. Вона охоплює верхню частину літосфери (тверду оболонку Землі), нижню частину атмосфери (газоподібної оболонки) — тропосферу — і всю гідросферу (водну оболонку).
У біосфері відбувається життєдіяльність усіх живих організмів, пов’язаних із природними процесами. Живі організми — це гігантська сила, яка перетворює зовнішній вигляд планети.
Зелені рослини сформували сучасну атмосферу планети й підтримують сталість її складу. Рослини сполучають нас із космосом, використовуючи енергію Сонця в процесі фотосинтезу й запасаючи її у вигляді хімічної енергії органічних речовин.
З органічних решток за участю мікроорганізмів утворюється ґрунт. Кам’яне вугілля, горючі гази, торф, нафта — усе це утворено рослинами й іншими живими організмами.
Фактори неживої природи та життя
Для розвитку життя на нашій планеті необхідні:
— кисень;
— вода в рідкому стані;
— вуглекислий газ;
— сонячне світло;
— мінеральні солі;
— певний температурний режим.
Ланцюги живлення
Живі організми зв’язані між собою ланцюгами живлення.

Життя в різних кліматичних умовах
Живі організми пристосувалися до різних кліматичних умов. Деякі бактерії живуть навіть у воді, якою охолоджують атомні реактори. Пристосування рослин є найрізноманітнішими. Рослини посушливих регіонів мають довге коріння. Листя кактусів видозмінилося в колючки, а в стеблі вони запасають воду. Рослини помірного клімату скидають на зиму листя. Болотні рослини мають великі випаровуючі поверхні.
Середовища існування
Живі організми пристосувалися до різних середовищ існування.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.