Природознавство
Природні та штучні системи в середовищі існування людини

Організм як жива система

Розмноження рослин і тварин


Розмноження — властивість живих організмів відтворювати собі подібних.
Повний набір хромосом у ядрах еука-ріотичних клітин прийнято записувати 2n диплоїдний набір. Половинний набір хромосом у гамет (спеціалізованих статевих клітинах) позначається n — гаплоїдний набір.
Нестатеве розмноження
При нестатевому розмноженні дочірній організм успадковує ознаки материнського. Усі нащадки подібні один до одного і до материнського організму. Таким чином розмножуються бактерії, спорові рослини, одноклітинні та деякі багатоклітинні (гідра) тварини.

Мітоз — спосіб поділу клітин, при якому дочірні клітини одержують такий самий набір хромосом, який міститься в материнських клітинах.

Статеве розмноження
При статевому розмноженні успадковуються ознаки обох батьків. Утворюються статеві клітини — гамети, кожна з яких має половинний набір хромосом. При злитті гамет (заплідненні) утворюється зигота, яка є першою кліиною нового організму.
Мейоз — спосіб поділу, при якому дочірні клітини одержують половинний набір хромосом.

Сперматозоїди Яйцеклітина (чоловічі гамети) (жіноча гамета)
Запліднення

Зигота — запліднена яйцеклітина.
Вегетативне розмноження (фрагментація)
При вегетативному розмноженні успадковуються тільки ознаки материнського організму. Цей спосіб розмноження широко використовується в декоративному рослинництві.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.