Природознавство
Природні та штучні системи в середовищі існування людини

Біосфера — найбільша жива система

Склад і межі біосфери

Біосфера — сукупність усіх біогеоценозів (екосистем) Землі.
Компоненти біосфери
Жива речовина, або всі живі організми планети (тварини, рослини, гриби, дроб’янки).
Біогенна речовина, яка утворюється в процесі життєдіяльності живих організмів (газ, нафта, торф, вугілля).
Косну речовину утворює нежива природа.
Біокосна речовина утворюється в результаті взаємодії живої і неживої природи (ґрунт).
Межі біосфери
Верхня межа біосфери розташована в атмосфері на висоті близько 20 км, де розміщується озоновий шар, який захищає планету від згубного космічного випромінювання.
Нижня межа біосфери залягає в літосфері на глибині близько 3 км і в гідросфері на глибині Світового океану. Подальше поширення біосфери обмежують висока температура і тиск.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.