Русский язык - Російська мова
Фонетика. Графика. Орфоэпия

Русский алфавит

Значения букв е, ё, ю, я

1. В начале слова:
[й’э] — ель, [йу] — юла,
[йо] — ёлка, [йа] — яма.
2. В середине слова после гласных:
[йэ] — поел, [йу] — союз,
[йо] — маёвка, [йа] — маяк.
3. В середине слова после разделительных ь и ъ:
[йэ] — пьеса, [йу] — осенью,
[йо] — пьём, [йа] — объят.
4. В середине слова после согласных:
[‘э] — олень, [‘у] — ключ,
[‘о] — тётя, [‘а] — мяч.

В устной речи глухие и звонкие согласные чередуются: на конце слов и перед глухими согласными звонкие согласные произносятся как глухие, перед звонкими согласными глухие слышатся как звонкие. Например, нож [нош], сделатьд’елат’].
Иногда в словах встречаются согласные, которые пишутся, но не произносятся. Их называют непроизносимыми: солнце [сонце].
Буква щ обозначает 2 звука [шч’].

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.