Русский язык - Російська мова
Орфография

Правописание глаголов

Буквы Е и И в личных окончаниях глаголов

Буква И в глаголах пишется:
1. В окончаниях глаголов II спряжения:

2. В повелительном наклонении: выгляни — выгляните, крикни — крикните.
3. В прошедшем времени перед суффиксом ‑л, если в неопределённой форме перед -ть было и: построил (построить), заметил (заметить).
Буква Е в глаголах пишется:
1. В окончаниях глаголов I спряжения: колет, стелешь.
2. В изъявительном наклонении 2-го лица будущего времени глаголов I спряжения: выглянете, крикнете.
3. В прошедшем времени перед суффиксом , если в неопределенной форме перед -ть было е: видел (видеть), зависел (зависеть).

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.