Русский язык - Російська мова
Фонетика. Графика. Орфоэпия

Русский алфавит

Правила переноса слов

1. Слова переносятся по слогам (ко-ле-со, ска-мей-ка).
2. Нельзя переносить или оставлять на строке одну букву (обезь-яна, не о-безьяна; ду-маю, не дума-ю).
3. При стечении согласных разделение на слоги свободное (ве-дро и вед-ро).
4. Буквы ъ, ь, й от предшествующих букв не отделяются (разъ-езд, не раз-ъезд; малень-кий, не мален-ький; бой-цы, не бо-йцы).
5. Нельзя отрывать от приставки конечную согласную букву, если корень тоже начинается ссогласной (под-ходить, не по-дходить; рас-чистить, не ра-счистить).
6. Нельзя отрывать от корня часть, не составляющую слога (по-слать, не пос-лать).
7. При переносе слов с двойными согласными одна буква остается на строке, другая переносится (эпиграм-ма, не эпигра-мма; пластмас-са, не пластма-сса).
Но: подо-жженый, не подож-женый.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.