ДПА 2017 - Найповніші правильні відповіді та творчі завдання до підсумкових контрольних робіт - Генеза

Українська мова

Контрольна робота № 5

Варіант 2

1. Спиши текст, розкриваючи дужки.

Маленький автобус поспішав з міста в село. Пасажири, стомлені гомінкими вулицями столиці, мовчки дивились у вікна. У салоні автобуса тихо.

На задньому сидінні зручно вмостився Юрко. Раптом тишу прорізала гучна мелодія його мобільного телефона. Це дзвонив друг. Хлопці довго розмовляли. Юрко заливався дзвінким сміхом, голосно розповідав про свою поїздку.

Пасажири неприязно дивились у його бік.

2. Випиши з останнього абзацу списаного тексту прислівник. Утвори від нього прикметник і запиши.

Неприязно — неприязний

3. Знайди в останньому реченні другого абзацу слово, у якому звуків менше, ніж букв. Запиши його.

Дзвінким

4. Знайди у списаному тексті антонім до слова привітно і запиши його.

Неприязно

5. Випиши з першого абзацу списаного тексту іменники, вжиті у формі множини.

Пасажири, вулицями, вікна

6. Що ти думаєш про хлопчика зі списаного тексту? Яку пораду хочеш йому дати? Напиши про це текст (5-6 речень).

Юркові треба вивчити правила поведінки в громадському транспорті. Я порадив би йому говорити по телефону тихо, швидко. Поділитися враженнями з другом він може й пізніше під час зустрічі. А в автобусі можна було просто сказати, що він задоволений поїздкою до міста і все гаразд. Слід поважати інших пасажирів і поводитися стримано.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.