ДПА 2017 - Найповніші правильні відповіді та творчі завдання до підсумкових контрольних робіт - Генеза

Українська мова

Контрольна робота № 7

Варіант 1

1. Спиши текст, розкриваючи дужки.

Хлопчики викопали в лісі по три дубки.

Удома Дмитрик розклав свої деревця. Узявся садити. Посадив одне. На друге хлопчик подивився й викинув на вулицю. Йому здалося, що коріння в нього кволе. І третє викинув, бо гілочки слабкі.

А Сергійко посадив усі свої дубки. Підібрав викинуті Дмитриком деревця й теж посадив. Поливає дубочки, ростуть вони, зеленіють.

2. Випиши зі списаного тексту ім’я хлопчика, який посадив усі дубки. Якими прикметниками ти можеш охарактеризувати його? Запиши їх.

Сергійко — роботящий, старанний, добрий.

3. Знайди в другому абзаці списаного тексту слово, яке має чотири склади. Випиши його, поділяючи на склади.

По-ди-вив-ся

4. Випиши з другого абзацу списаного тексту іменники, вжиті у формі однини. У дужках зазнач їх рід.

Хлопчик (ч.р.), вулицю (ж.р.), коріння (с.р.).

5. Випиши з другого абзацу списаного тексту речення з однорідними членами. Підкресли їх.

На друге хлопчик подивився й викинув на вулицю.

6. Що ти думаєш про хлопчиків зі списаного тексту? Запиши свої думки у формі тексту (5—6 речень).

Перший хлопчик від самого початку не хотів опікуватися дубками. Його можна назвати лінивим і байдужим. Тому він безжально викинув два деревця і забув про них. Мабуть, і перший дубок у нього пропаде. А другий хлопчик, напевно, любив рослини. Він був роботящий і добрий. Тепер у нього ростуть аж п'ять дубків!


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.