ДПА 2017 - Найповніші правильні відповіді та творчі завдання до підсумкових контрольних робіт - Генеза

Українська мова

Контрольна робота № 1

Варіант 2

1. Спиши текст, розкриваючи дужки.

Надворі буяє весна! Куди не глянеш — усе зацвіло пишним цвітом. Сонце пригріває тепло, приязно. Поле, наче безкрає море, розіслало зелений килим. Воно аж сміється до неба. А небо розіп’ялося синім шатром над землею. З нього ллється блискучий світ сонця.

Подихає легенький вітерець. Перебігає повільно з нивки на нивку, освіжає кожнісіньку стеблинку. Згори долинає жайворонкова пісня.

2. Випиши з другого абзацу списаного тексту речення з однорідними членами. Підкресли їх.

Сонце пригріває тепло, приязно.

3. Знайди в списаному тексті синонім до слова безмежне і запиши.

Безкрає

4. Випиши з третього абзацу списаного тексту іменник, будова якого відповідає такій схемі:

Пісня

5. Випиши з третього абзацу списаного тексту прислівники.

Повільно, згори

6. Чи подобається тобі весна? Чому? Напиши про це текст-міркування (5-6 речень).

Коли настає весна, прокидаються мрії. День довшає, сонечко раніше встає. Прилітають пташки і починають співати. Можна планувати відпочинок на природі, кататися на велосипеді, збирати березовий сік. Весною можна навіть засмагнути під променистим сонечком! Я люблю весну!


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.