ДПА 2017 - Найповніші правильні відповіді та творчі завдання до підсумкових контрольних робіт - Генеза

Українська мова

Контрольна робота № 2

Варіант 1

1. Спиши текст, розкриваючи дужки.

За селом розкинулося дивне поле. Там росте цілий океан великих яскравих голівок. То соняшники.

Особливо гарні вони вранці. Тоді на їхніх пелюстках з’являються чисті, прозорі краплинки роси. Прихилиш до себе розкішну квітку, і вона вмиє тебе росяною водицею.

А ти знаєш, що соняшники завжди повертають голівки до сонця? Дивляться, тягнуться до нього. Ніби усміхаються сонячною усмішкою.

2. Випиши з першого абзацу списаного тексту слова з ненаголошеними [е], [и] в корені. Підкресли букви, які позначають ці звуки.

Селом, океан, великих

3. Придумай і запиши заголовок до списаного тексту.

Соняшниковий океан

4. Випиши друге речення з другого абзацу списаного тексту. Підкресли в ньому головні члени.

5. Випиши зі списаного тексту слова, спільнокореневі зі словом сміх.

Усміхаються, усмішкою

6. Напиши текст про те, чому рослини треба берегти (5—6 речень).

Рослини називають зеленим дивом землі. І справді вони дивовижні. Є дикорослі, а є культурні. Мені подобається спостерігати за рослинами у природі в різні пори року. Узимку вони вчать витривалості й стійкості. Навесні радують першими листочками й цвітінням. Улітку дають затінок від сонця, дарують прохолоду. А восени огортають золотавим теплом.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.