ДПА 2017 - Найповніші правильні відповіді та творчі завдання до підсумкових контрольних робіт - Генеза

Українська мова

Контрольна робота № 2

Варіант 2

1. Спиши текст, розкриваючи дужки.

Щойно зазеленіла на подвір’ї трава, а ця рослина вже зацвіла. Це кульбаба — ознака весни. Приязну усмішку дарує нам вона.

Цю красиву квітку ніхто не сіє, але вона не переводиться. А знаєте, які прикраси можна створити з кульбаби? І ланцюжки, і намистечко, і розкішний вінок.

Кульбаба є цінною лікарською рослиною. Її повна назва — кульбаба лікарська.

2. Випиши з першого абзацу списаного тексту слова з ненаголошеними [е], [и] в корені. Підкресли букви, які позначають ці звуки.

Зазеленіла, весни

3. Придумай і запиши заголовок до списаного тексту.

Приязна ознака весни

4. Випиши третє речення з першого абзацу списаного тексту. Підкресли в ньому головні члени.

5. Випиши зі списаного тексту слова, спільнокореневі зі словом краса.

Красиву, прикраси

6. Напиши текст про те, яку користь дають людям рослини (5—6 речень).

Рослини поряд з нами все життя. Вони дають плоди, які ми споживаємо. Дерева захищають поля від видування. З рослини льону виготовляють тканину, із соняшника і багатьох інших рослин одержують олію. З деревини будують будинки, виготовляють меблі. Рослини нас лікують. І цілий рік вони милують око, дарують гарний настрій і свіже повітря.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.