ДПА 2017 - Найповніші правильні відповіді та творчі завдання до підсумкових контрольних робіт - Генеза

Українська мова

Контрольна робота № 5

Варіант 1

1. Спиши текст, розкриваючи дужки.

Оксанка сиділа в автобусі, дивилась у вікно. На зупинці увійшла жінка з важкими сумками. Дівчинка вдала, ніби не помічає її.

Увечері Оксанка з матір’ю й батьком пішли до нових сусідів на новосілля. Двері відчинила та сама жінка, яку вона образила своєї нечемністю. А на столі було частування з її сумок.

Оксанка почервоніла від сорому.

2. Випиши з першого абзацу списаного тексту прикметник. Утвори від нього прислівник і запиши.

Важкими — важко

3. Знайди в першому реченні другого абзацу слово, в якому звуків більше, ніж букв. Запиши його.

Матір’ю

4. Знайди в списаному тексті антонім до слова вранці й запиши його.

Увечері

5. Випиши з другого абзацу списаного тексту іменники, вжиті у формі множини.

Сусідів, двері, сумок

6. Що ти думаєш про дівчинку зі списаного тексту? Яку пораду хочеш їй дати? Напиши про це текст (5—6 речень).

Оксанка має вибачитися перед сусідкою за свою поведінку в автобусі. Поступатися місцем треба не лише знайомим і рідним. А й усім, хто цього потребує. Це ознака ввічливості вихованої людини. Учитися гарних манер треба не тільки у школі.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.