ЗАБРУДНЕННЯ ШУМОВЕ — перевищення звичайного рівня шуму та аномальна зміна звукових характеристик (періодичності, сили звуку тощо) на робочих місцях, у населених пунктах та ін. місцях унаслідок роботи транспорту, пром. устаткування, побутових приладів, поведінки людей або ін. причин.

Практично будь-які звуки, що виникають не з прир. джерел або походять від об'єктів, що звичайно оточують людину протягом тисячоліть її еволюції (напр., домашніх тварин), можна розглядати як антроп. 3. ш., яке врешті-решт спричинює підвищення стомлюваності людини, зниження її розумової активності, ефективності праці (до 40—70 %), фіз. та нервові захворювання, поступову втрату слуху в разі збільшення рівня шуму до 90 - 100 дБ.

Фіз. звикнути до шуму неможливо, можна лише суб'єктивно його не помічати. Однак це не усуває небезпеки (а навіть ускладнює) ураження органів слуху та ін. негативних впливів на здоров'я і працездатність людини.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити