Екологія - охорона природи - словник-довідник

ЗАКОН МАКСИМАЛІЗАЦІЇ ЕНЕРГІЙ (Г. ОДУМА ТА Ю. ОДУМА) — у суперництві між системами виживає (зберігається) та з них, яка найкраще сприяє надходженню енергії та найефективніше використовує макс. її кількість. Така система: 1) створює нагромаджувачі (сховища) високоякісної енергії; 2) витрачає певну кількість нагромадженої енергії на забезпечення надходження нових порцій енергії; 3) забезпечує колообіг різних речовин; 4) створює механізми регулювання, які підтримують стійкість систем та їхню здатність пристосовуватися до змінних умов; 5) налагоджує з ін. системами обмін, необхідний для забезпечення потреб в енергії спец, видів. Слід зазначити, що 3. м. е. справедливий і щодо інформації, тому його можна розглядати також як закон максималізації енергії інформації: найкращі шанси стосовно самозбереження має та система, яка найбільшою мірою сприяє надходженню, виробленню й ефективному використанню енергії та інформації. Макс. надходження речовини як такої ще не гарантує успіху системі у конкурентній групі ін. аналогічних систем.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.