Екологія - охорона природи - словник-довідник

ЗАПАСИ ПІДЗЕМНИХ ВОД — маса гравітаційної води, яка міститься у порах, пустотах та шпарах водоносних горизонтів гір. порід. Розрізняють 3. п. в. геол. (об'єм підземних вод, що беруть участь у підземному стоку та займають об'єм пор у зоні насичення літосфери); заг. (підсумково-статистичні та дин. 3. п. в.); статичні, або вікові (частина геол. 3. п. в. — запаси водоносних горизонтів з вільним дзеркалом нижче зони коливання рівня та запаси напірних водоносних горизонтів); відновні (активні), або дин. (щорічно відновлюються, дорівнюють прир. витратам); експлуатовані (частина статичних і дин. запасів, яку можна отримати завдяки рац. методам без погіршення експлуатаційного режиму та якості води протягом амортизаційного терміну роботи водозабірної споруди); невідновні (протилежні до відновних); пружні (запаси, що вивільнюються в разі відкривання водоносного шару і зниження тиску в ньому під час відкачування або самовиливання води, спричиненого об'ємним розширенням води та зменшенням порогового простору самого шару у зв'язку зі зниженням гідростатичного тиску в ньому); регульовані (об'єм води, що вміщується в зоні сезонних коливань рівня підземного стояння вод з вільним дзеркалом). Експлуатовані 3. п. в. залежно від ступеня вивченості родовища, якості води, умов експлуатації поділяють на категорії А, Б, С1 і С2.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.