ЗБЕРІГАННЯ ТА ВИДАЛЕННЯ ВІДХОДІВ. У переважній більшості областей України немає полігонів для централізованого зберігання та видалення відходів. Нині домінуюча частка відходів (79 %) потрапляє у поверхневі сховища, тому заг. об'єм їх нагромадження у сховищах організованого складування майже у 40 разів перевищує річний об'єм утворення. Значна кількість відходів потрапляє в неорганізовані сховища. В Україні є близько 2760 об'єктів локалізації відходів, серед яких переважають шламо- і хвостосховища підприємств, звалища побутових і змішаних пром.-побутових відходів (656), 109 складів централізованого зберігання непридатних пестицидів і агрохімікатів і близько 4000 подібних складів у с.-г. підприємствах.


Лише 32 % полігонів і звалищ обладнано спостережними свердловинами. Налічується близько 300 нагромаджувачів відходів, в яких вміст токс. речовин у 50 і більше разів перевищує ГДК.
Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити