КЛІМАТ МІСЬКИЙ — локальний клімат індустріальних ландшафтів, змінений порівняно з кліматом околиць. Ці зміни залежать від характеру і щільності забудови, здатності будівельних матеріалів акумулювати теплоту, від ступеня закритості ґрунту (напр., асфальтом) наявності рослинності, а також від масових викидів відхідних газів, аерозолів і відпрацьованої теплоти. Внаслідок цього виникає низка взаємозв'язаних і взаємозумовлених явищ: підвищення т-ри повітря (ефект теплового острова), зменшення рухливості і послаблення циркуляції повітря, зменшення прозорості повітря (смог), зниження інтенсивності УФ-випромінювання. Несприятливий для людини вплив проявляється в посиленому утворенні смогу і забрудненні повітря шкідливими речовинами, особливо влітку, коли повітря в місті не встигає достатньо охолонути за ніч. Це може викликати безсоння, спричинити порушення серцевої діяльності та кровообігу.

Поліпшенню К. м. сприяє наук, обґрунтована, продумана забудова, що враховує необхідність повітрообміну і залишає коридори для потоків холодного повітря, влаштування водойм і озеленення дворів, вулиць, фасадів і дахів споруд.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити