Екологія - охорона природи - словник-довідник

МИСЛЕННЯ ЕКОЛОГІЧНЕ, підхід екологічний — 1) діалектичний розгляд явищ з урахуванням форм впливу людства на природу та зворотного впливу природи (в т. ч. та насамперед уже зміненої людиною) на людей та їхнє госп-во; 2) в економіці — підхід, що протиставляється "економічному" мисленню, спрямованому на нестримне розростання виробництва та необмежену екон. ефективність. Суть М. е. в екстремальному трактуванні — миттєвий перехід до нульового або

навіть від'ємного екон. зростання заради отримання "екол. благ" — істотного оздоровлення середовища, переключення з екон. прагнень (принципу "Збагачуйся!") на отримання лише най- необхідніших для життя продуктів харчування та предметів побуту. Помилковість М. е.-2 в тому, що для рац. ведення екополітики необхідні значні капіталовкладення, а при реалізації принципу "спрощення" прир. ресурсів їх вистачить лише для незначної частини населення планети; 3) в екополітиці — висування на перший план та визнання особливою соц. цінністю екол. благ, що забезпечують макс. тривалість життя людини та мін. захворюваність. Згідно з Програмою ООН, ухваленою в Ріо-де-Жанейро (1992), економіка повинна задовольняти необхідні потреби людей, але її зростання має бути в межах екологічних можливостей планети.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.