Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Екологія - охорона природи - словник-довідник

НІТРАТИ — солі азотної кислоти; у природі поширені у вигляді мінералів — натрієвої і калієвої селітр.

Н. — безбарвні крист. речовини, стійкі за звичайних умов, добре розчиняються у воді. При високій т-рі легко віддають кисень і є сильними окисниками. Застосовують Н. як добрива, у виробництві вибухових речовин. Екол. проблемою Н. стали у зв'язку з надмірним використанням відповідних добрив для підвищення врожайності, в якому зберігаються значні залишкові кількості солей. Надмірний вміст Н. у біомасі нерідко стає причиною погіршення якості товарної продукції й отруєння. Механізм токс. дії Н. полягає в гемічній і тканинній гіпоксії, спричиненій пригніченням дихального ланцюга мітохондрій; до того ж в організмах тварин можливий ендогенний синтез канцерогенних нітрозамінів з нітритів, Н. і вторинних амінів. Граничнодопустима доза Н. для людини — 265 мг на добу. Добавки нітратів до продуктів харчування слід заборонити.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.