Екологія - охорона природи - словник-довідник

ПОПУЛЯЦІЯ — 1) сукупність особин одного виду, що протягом великої кількості поколінь населяють певний простір, усередині якого практично здійснюється тією чи ін. мірою панміксія; відокремлена від сусідніх аналогічних сукупностей певним ступенем тиску тих чи ін. форм ізоляції. П. має складну біохронологічну структуру: за віком, статтю, просторовим та спорідненим об'єднанням особин. Кожна П. має свою власну еволюц. долю в тому розумінні, що здатна (теоретично необмежено довго) розвиватися за сприятливих умов навколишнього середовища. Групи просторово-суміжних П. можуть утворювати геогр. расу, або підвид. П. — елементарна одиниця еволюц. процесу та форма існування виду. Існування всередині виду генетично різноманітних П. забезпечує еволюц. стійкість усього виду; 2) усе населення якоїсь певної території (країни, провінції, будь-якої ін. адмін. одиниці); 3) особини близьких видів (напр., мишоподібних гризунів), що разом мешкають на спільній території.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.