Екологія - охорона природи - словник-довідник

ПОЯС НІВАЛЬНИЙ — зона вічних снігів, включаючи верхній прир. висотний пояс гір, який звичайно знаходиться вище клімат, снігової межі. Для ландшафту П. н. характерні льодовики й сніжники, високі рівні освітленості з переважанням розсіяної та короткохвильової радіації, інтенсивне фіз. вивітрювання. Орг. світ бідний. Рослинність розріджена (лишайники, мохи, окремі види квіткових рослин); тварини трапляються рідко. Постійно мешкають лише деякі птахи й комахи. Нижня межа П. н. біля Полярного кола проходить на рівні моря, в горах Центр. Азії підіймається до 6500 м (подекуди вище).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.