ПРАВИЛО ЕКОЛОГІЧНОЇ ПІРАМІДИ, Елтона піраміди — загальна біомаса кожної наступної ланки в ланцюгу живлення зменшується. На кожному попередньому трофічному рівні кількість біомаси та енергії, що запасаються організмами за одиницю часу, значно більша, ніж на наступних. Графічно П. е. п. зображають у вигляді піраміди, складеної з окремих блоків, кожен з яких відповідає продуктивності організмів на певному трофічному рівні ланцюга живлення.

Розрізняють три основні типи екологічних пірамід — піраміда чисел, піраміда біомаси та піраміда енергії. Перша відображає чисельність окремих організмів, друга — характеризує суху масу чи калорійність, третя — відображує величину потоку енергії чи продуктивність на кожному наступному трофічному рівні. Отже, екологічна піраміда є графічним відображенням трофічної структури ланцюга живлення.

Відповідно до П. е. п., на кожному попередньому трофічному рівні кількість біомаси й енергії, які запасаються організмами, у 5—10 разів більша, ніж на наступному. Кількість ланцюгів живлення, як правило, не перевищує п'яти-шести. Ланцюги живлення біогеоценозу переплетені й формують трофічну мережу.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити