ПРИРОДНИЙ ЗАПОВІДНИК «МЕДОБОРИ» — заповідник у Гусятинському і Підволочиському районах, філіал — у Кременецькому р-ні Тернопільської обл. Утворений у 1990 р. на базі геол. Медоборського заказника; філіал — комплексна пам'ятка природи — Кременецькі гори. Площа 9455 га, Кременецьких гір — 1003 га. Охороняється витягнуте з пн. на пд. сх. горбисте пасмо завширшки до 15 км (висота — 350—430 м над рівнем моря), густо поросле дубово-грабовими лісами.

Флора налічує понад 1150 видів, у т. ч. близько 150 рідкісних, ендемічних і реліктових. Занесені до Червоної книги України шиверекія подільська, шафран Гейфеля, змієголовник австралійський, а також вузько-локальний ендемік — шавлія кременецька.

Теріофауна: білка, лисиця, куниця, заєць-русак, козуля, олень, борсук (занесений до Червоної книги України), трапляється лось. Орнітофауна типова для лісостепу — найчисленніші горлиця, зозулі, грак, співочі птахи.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити