Екологія - охорона природи - словник-довідник

ПРОФІЛЬ ҐРУНТОВИЙ — сукупність генетично поєднаних горизонтів ґрунту, що закономірно змінюються з глибиною залягання, на які розчленовується материнська порода в процесі ґрунтоутворення. Розрізняють П. ґ. гомогенний, що відповідає сучасним умовам ґрунтоутворення, та гетерогенний, що має горизонти, успадковані від попередніх стадій ґрунтоутворення. Напр., розрізняють горизонти: А0 — ліс. підстилка; А1 — перегнійно-акумулятивний, або гумусовий;^ — підзолистий, або горизонт вимивання (елювіальний); В — горизонт вмивання (ілювіальний); С — материнська порода.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.