Екологія - охорона природи - словник-довідник

АТОМНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ (АЕС) — електростанція, на якій ядерна (атомна) енергія перетворюється на електричну. АЕС порівняно з іншими електростанціями екологічно відносно

чисті, менше забруднюють довкілля. Вони не потребують кисню (якого на енергетичні потреби спалюється у 5 разів більше, ніж споживають усі живі організми), не забруднюють атмосферу вуглекислим газом, попелом, сіркою, іншими продуктами згоряння.

  Основне нерадіоакт. забруднення від АЕС — теплове, яке шкодить довкіллю, особливо річкам. Можливі незначні радіоакт. викиди при нормальній роботі АЕС, які накопичуються в довкіллі й навіть через сотні років можуть призвести до тяжких наслідків. Проблемою є також перероблення відпрацьованого палива, демонтаж відпрацьованого обладнання тощо. Та найбільша загроза від АЕС — не передбачувана ймовірність аварій (див. Аварія на ЧАЕС) внаслідок техн. неполадок, помилок обслуговуючого персоналу, диверсій чи воєнних дій, які будуть мати катастрофічні наслідки не лише для довкілля, а й для людської цивілізації взагалі. Тому майбутнє людства за альтернативними джерелами енергії.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.