АВТОТРАНСПОРТ — один із найбільших забрудників атм. повітря в Україні. Лише в 1993 р. ним було викинуто в атмосферу 2706,7 тис. т шкідливих речовин. Понад 51 % оксидів вуглецю та вуглеводнів і понад 21 % оксидів азоту від загальної кількості цих речовин по країні надходить від А. У багатьох містах України: Вінниці, Луцьку, Ужгороді, Львові, Тернополі, Чернівцях — викиди А. становлять 60—90 % заг. кількості викидів. У всіх містах Криму (крім Керчі та Красноперекопська) основним забрудником атм. повітря є А. Напр., у Євпаторії такі викиди становлять 85 % заг. обсягу викидів шкідливих речовин, у Ялті — 78, у Севастополі — 63, Сімферополі — 55 %. Останнім часом

викиди А. в атмосферу поступово зменшуються. Так, у 1993 р. порівняно з 1990 р. викиди зменшились на 56 %, у т. ч. вуглеводнів та оксидів азоту — на 55 %.

Крім того, А. шкодить довкіллю в зв'язку з потребою його паркування (автостоянки, гаражі) та під час руху (шляхи), відбираючи великі території у живої природи. Підтримування шляхів у робочому стані завдає певних екол. збитків (напр., посипання шляхового полотна сіллю взимку для танення снігу). Експлуатація шляхів вимагає витрати повітря, палива, супроводжується виділенням вихлопних газів (оксидів вуглецю, азоту, сірки).

У вихлопні гази А. потрапляє також свинець у тих кількостях, в яких він додається до бензину як антидетонатор. Сажа викидається дизельними та газотурбінними двигунами. А. створює шум, внаслідок автомобільних аварій гинуть люди, тварини, рослинний світ.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити