БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

ЧАСТИНА 2. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК

Розділ 2.

Облік виробничих запасів

 

2.3. Облік наявності і руху виробничих запасів

 

2.3.5. Облік транспортно-заготівельних витрат

 

Треба зазначити, що на рахунках по обліку виробничих запасів окрім безпосередньо наявних запасів, можливо на одному із субрахунків здійснювати також облік транспортно-заготівельних витрат.

Приклад розподілу транспортно-заготівельних витрат на підприємствах, що застосовують окремий субрахунок обліку транспортно-заготівельних витрат наведено у табл. 2.1.

 

Таблиця 2.1.

Розподіл транспортно-заготівельних витрат на підприємствах,

що застосовують окремий субрахунок обліку

транспортно-заготівельних витрат

 

Зміст

Вартість запасів, тис. грн. (рахунки 20,22)

Транспортно-заготівельні витрати, тис. грн. (окремий субрахунок)

1

2

3

1.

Залишок на початок місяця

250

55

2.

Надійшло за місяць

400

80

3.

Вибуло за місяць (витрачено

 

 

 

реалізовано тощо)

300

62*

4.

Залишок на кінець місяця

 

 

 

(ряд.1+ряд.2-ряд.З)

350

73

 

* Сума транспортно-заготівельних витрат, що за розподілом припадає на виробничі запаси, які вибули у звітному місяці, становить:

За умови, якщо на підприємстві було прийняте рішення не обліковувати на окремому субрахунку транспортно-заготівельні витрати, можливе їх врахування (збільшення облікової ціни) при оприбуткуванні на склад матеріалів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.