Економічний словник довідник - 2020


Вільна економічна зона

Вільна економічна зона — форма організації господарської діяльності на певній території тієї чи іншої країни, в межах якої встановлюються особливі правила економічної діяльності. На території В. е. з. діють пільгові податки, митні валютно-фінансові та інші умови діяльності як національних, так і іноземних суб'єктів підприємництва. Метою створення В. е. з. є залучення іноземних інвестицій, освоєння і впровадження у виробництво прогресивних технологій, нарощення виробництва товарів на експорт і для потреб внутрішнього ринку, розвиток ринкової інфраструктури, обмін передовим управлінським досвідом і т. ін. У міжнародній практиці нараховується понад 20 різновидів В. е. з. Вони можуть бути як комплексними, так і певного функціонального типу — транзитні, митні, експортні, банківські, туристські тощо. У світі налічується понад 800 В. е. з., на які припадає близько 8% загального світового торгового обороту. Особливістю В. е. з. у США є підвищення підприємцями ціни на товар при відсутності мит та інших оподаткувань.

В. є. з. прискорюють розвиток економіки країни, ефективну зайнятість населення, підвищення рівня життя тощо. Для інвесторів вигода від В. е. з. полягає у зменшенні витрат на робочу силу, сировину, енергоносії тощо.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити