Економічний словник довідник - 2020


Нееластичний попит

Нееластичний попит — попит, який під впливом незначної зміни ціни на певний товар чи послуги майже не змінюється. Запропоновані нижче схеми засвідчують, що збільшення ціни з Ц, до Ц2 веде в одному випадку до відносно невеликого падіння попиту з К, до К2. А те ж саме збільшення ціни в іншому випадку призводить до істотного падіння попиту з К, до К2. Це є еластичний попит — тобто попит, який зазнає значних змін під впливом невеликої зміни ціни.

Найменш еластичним є попит за таких обставин: 1) відсутність альтернативних товарів, а також конкурентів; 2) повільна реакція покупців на підвищення цін; 3) небажання покупців оперативно шукати дешевші товари; 4) визнання того, що підвищення ціни спричинило поліпшення якості товару, ріст інфляції тощо. За еластичного попиту продавцям доцільно знизити ціни, що приведе до збільшення обсягу загального доходу . Такий підхід матиме смисл доти, поки зберігаються пропорції росту затрат на виробництво і збут товару.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити