Тлумачний словник економіста

Ямайська валютна система (Ямайская валютная система) – створена в 1976р. (м.Кінгстан, Ямайка). Я.в.с. передбачає відмову від низки головних принципів Бреттон-Вудса, повну демократизацію золота та остаточний перехід до використання міжнародних розрахункових грошових одиниць як світових грошей – спеціальних прав запозичення – СДР, які є спеціальними записами на рахунках членів МВФ. Все це передбачає: відміну офіційної ціни на золото і золотих паритетів; припинення обміну доларів на золото; дозвіл на продаж і купівлю золота за ринковими цінами; право вибору країнами будь-якого режиму валютного курсу; надання МВФ повноважень щодо нагляду за валютною політикою його країн-членів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.