Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Фінансовий ринок

ВСТУП

На сучасному етапі розвитку економіки України особливе місце належить фінансовому ринку, на якому працює механізм перерозподілу капіталу між кредиторами і постачальниками капіталу за допомогою посередників на основі попиту та пропозиції.

Головна функція фінансового ринку — це трансформація вільних коштів у залучений або інвестиційний капітал за допомогою механізму перерозподілу фінансових ресурсів підприємств і накопичень населення між суб'єктами господарювання та галузями економіки, акумуляція частки грошових засобів, що не забезпечені споживчими товарами (як засіб покриття дефіциту бюджету без грошової емісії). Накопичення перетворюються в інвестиційні інструменти: гроші, цінні папери, кредити. Всі ці елементи знаходяться в тісній взаємодії на фінансовому ринку.

«Фінансовий ринок» — спеціальний курс, суб'єктом якого є економічний простір, де формуються і функціонують відносини купівлі — продажу фінансових інструментів, що знаходять свій вияв, насамперед, у цінних паперах.

Мета дисципліни — формування системи теоретичних і практичних знань з основ функціонування та розвитку фінансового ринку як підсистеми фінансових відносин.

Предметом навчальної дисципліни «Фінансовий ринок» є відносини, що виникають у процесі купівлі — продажу фінансових ресурсів.

Завдання дисципліни передбачає визначення місця фінансового ринку у фінансовій системі; розкриття взаємозв'язків між інвестиціями та заощадженнями через механізм руху фінансових потоків в економіці; визначення суті фінансового посередництва; обґрунтування необхідності функціонування фінансових інструментів як засобів взаємодії учасників ринку та розкриття особливостей обігу різних видів цінних паперів; обґрунтування необхідності державного регулювання фінансового ринку з урахуванням специфіки економічного й соціального розвитку України; визначення суті інфраструктури фінансового ринку та особливостей діяльності його учасників в Україні.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.