Історія економічних вчень - навчальний посібник

КРИТИЧНИЙ НАПРЯМ ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ. ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛІСТИЧНИХ ІДЕЙ. ЕКОНОМІЧНІ ВЧЕННЯ СОЦІАЛІСТІВ—УТОПІСТІВ

Що є основою концепції еквівалентності послуг П. Ж. Прудона?

Прудон висловив концепцію еквівалентності послуг, в основу якої заклав принцип: «роби для інших те, що хочеш, щоб робили для тебе». Вона включає теорію «конституйованої вартості», проект реформи системи обміну через заснування «народного банку» і виробничих кредитних спілок.

Теорія «конституйованої вартості» стала основою економічної концепції Прудона. Він розглядав вартість як носій споживної і мінової вартості, тобто і корисності, і цінності, які зумовлюють одна одну і водночас суперечать одна одній. Споживна вартість є втіленням достатку, мінова вартість відбиває рідкісність продукту. «Конституйована вартість» — це синтез споживної і мінової вартостей, який реалізується в еквівалентному обміні, коли товарів випускається стільки, скільки потрібно суспільству, що створює умови для повної реалізації всіх товарів і послуг. Отже, за Прудоном «конституйована вартість» стверджується обміном і виступає як вартість пропорційна, що забезпечує рівновагу попиту і пропозиції.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити