Історія економічних вчень - навчальний посібник

КРИТИЧНИЙ НАПРЯМ ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ. ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛІСТИЧНИХ ІДЕЙ. ЕКОНОМІЧНІ ВЧЕННЯ СОЦІАЛІСТІВ—УТОПІСТІВ

На думку К. А. Сен-Симона, «асоціація» змінить форму розподілу. Поясніть цей вираз

Економічною формою нового суспільства, що вирішить проблему узгодження трьох складових суспільного розвитку, на думку Сен-Симона, стане асоціація.

Формування асоціації відбуватиметься створенням промислових угруповань на базі наявних капіталів та виробництв. Це буде об'єднання промисловців, торговців, банкірів, фермерів, робітників і вчених.

Сен-Симон підкреслює, що «національну асоціацію» потрібно розглядати як «промислове підприємство», усі члени якого працюють задля однієї мети.

Капітал, що є власністю підприємця — члена асоціації, є основою функціонування індустріальної системи Сен-Симона, слугує її розвиткові. На його думку, капітал має таке саме право на винагороду, як і праця. Прибуток визначається як сукупний дохід, що розподіляється відповідно до праці та вкладеного капіталу. Підприємець, за Сен-Симоном, не тільки власник, а й керівник промислового підприємства, а отже, його доходи — природна винагорода за висококваліфіковану працю. Справедливий розподіл благ у майбутньому суспільстві Сен-Симон розуміє не як зрівнялівку, а як розподіл за внеском у спільне виробництво, проте частина отриманого прибутку в асоціації використовуватиметься для задоволення суспільних потреб. Коли асоціація набуде планетарного масштабу, розподіл узагалі здійснюватиметься за потребами.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити