Історія економічних вчень - навчальний посібник

ІНСТИТУЦІОНАЛІЗМ

Розкрийте сутність економічних поглядів Дж. Коммонса

Соціально-правову течію раннього інституціоналізму заснував Джон Роджерс Коммонс (1862—1945). У своїх основних працях — «Правові основи капіталізму» (1924 р.), «Інституціональна економіко: її місце в політичній економії» (1934 р.) та ін., він досліджував вплив таких «колективних інституцій», як сім'я, виробничі корпорації, тред-юніони (профспілки), держава, на реформування ринкових відносин, виявивши себе прихильником юридично-правового регулювання економічного життя.

Економічні погляди Коммонса — це поєднання «юридичної концепції» в економіці з теорією граничної корисності австрійської школи. Вони мають міновий характер, адже на чільне місце поставлено відносини обміну. Всі явища економічного життя Коммонс тлумачив як своєрідні «правові угоди». Зокрема, відносини найманих працівників і роботодавців він уявляв як угоду рівноправних партнерів.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити