Історія економічних вчень

ІНСТИТУЦІОНАЛІЗМ

 

Розкрийте сутність економічних поглядів Дж. Коммонса

Соціально-правову течію раннього інституціоналізму заснував Джон Роджерс Коммонс (1862—1945). У своїх основних працях — "Правові основи капіталізму" (1924 р.), "Інституціональна економіко: її місце в політичній економії" (1934 р.) та ін., він досліджував вплив таких "колективних інституцій", як сім'я, виробничі корпорації, тред-юніони (профспілки), держава, на реформування ринкових відносин, виявивши себе прихильником юридично-правового регулювання економічного життя.

Економічні погляди Коммонса — це поєднання "юридичної концепції" в економіці з теорією граничної корисності австрійської школи. Вони мають міновий характер, адже на чільне місце поставлено відносини обміну. Всі явища економічного життя Коммонс тлумачив як своєрідні "правові угоди". Зокрема, відносини найманих працівників і роботодавців він уявляв як угоду рівноправних партнерів.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити