Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Історія економічних вчень

НЕОЛІБЕРАЛІЗМ

 

У чому полягає сутність еволюції неокласичного напряму економічної думки?

Протягом XX ст. відбулась помітна еволюція неокласичного напряму економічної думки. Проте основні його постулати, розроблені ще в лоні маржиналізму А. Маршаллом, Дж. Б. Кларком і В. Парето, залишились непорушними. Вони полягають у забезпеченні свободи підприємництва на конкурентній основі як умови забезпечення економічної рівноваги. Модифікація цих уявлень полягає в тому, що визнається роль державного регулювання в забезпеченні економічної свободи. Водночас варто зазначити, що після досліджень Дж. М. Кейнса неокласики також почали здійснювати не тільки мікроекономічний, а й макроекономічний аналіз.Еволюція неокласичних уявлень відбувалася у такий спосіб. За умов певного занепаду неокласичної теорії в 30— 50-х роках ліберальні економічні ідеї сповідувала невелика група дослідників на чолі з відомими австрійськими теоретиками Людвігом фон Мізесом (1881 —1976) та його учнем Фрідріхом Августом фон Хайєком (1899—1992) — Нобелівським лауреатом 1974 р., — які ще у 20-х роках заснували так звану нову австрійську економічну школу. Її представники відкидали теорію загальної економічної рівноваги й економетрику. Л. Мізеса і Ф. Хайєка, головним чином, цікавили проблеми конкуренції і ціноутворення за ринкових умов, що постійно змінюються. Л. Мізес, а за ним і Ф. Хайєк, у своїх дослідженнях до кінця життя обстоювали принципи економічної свободи, виступаючи проти масштабного втручання держави в ринкову економіку. Основну гарантію свободи вони вбачали у системі приватної власності. Поки контроль над власністю розподіляється між безліччю незалежних одна від одної осіб ніхто не матиме абсолютної влади.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.