Історія економічних вчень - навчальний посібник

КЛАСИЧНА ШКОЛА ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ

П. Буагільбер зазначав, що найважливішою умовою економічної рівноваги і прогресу є пропорційні, або нормальні ціни. Розкрийте зміст цього вислову.

Прагнення сформулювати закон утворення і зміни цін проходить через усю економічну теорію, починаючи з Аристотеля. Буагільбер зробив у цей багатовіковий пошук своєрідний внесок. Він підійшов до цього питання з позицій, за словами сучасників, «оптимального ціноутворення». Буагільбер писав, що найважливішою умовою економічної рівноваги і прогресу є пропорційні, або нормальні, ціни.

Передусім — це ціни, що забезпечують у середньому в кожній галузі покриття витрат виробництва і певний прибуток, чистий дохід. Також, це ціни, за яких буде підтримуватися стійкий споживчий попит. Нарешті, це ціни, за яких гроші «знають своє місце», обслуговують платіжний обіг і не набувають тиранічної влади над людьми.

Розуміння закону цін, тобто, по суті, закону вартості як виразу пропорційності народного господарства, було цілком новою і сміливою думкою. З цим пов'язані інші основні теоретичні ідеї Буагільбера.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити