Історія економічних вчень - навчальний посібник

КЛАСИЧНА ШКОЛА ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ

У чому головне завдання політичної економії А. Сміта?

За Смітом, головне завдання політичної економії «полягає в збільшенні багатства і могутності кожної країни; тому вона не повинна віддавати перевагу або особливо сприяти зовнішній торгівлі предметами споживання переважно перед внутрішньою торгівлею або ж транзитною торгівлею переважно перед тією й іншою». Тут Сміт особливо підкреслює протилежність своїх висновків принципам меркантилізму, який віддавав особливу перевагу зовнішній торгівлі, вважаючи її основним джерелом поповнення багатства країни.

Предмет політичної економії Сміт розширив до дослідження умов виробництва і нагромадження матеріального багатства і законів їх руху.

Розглядаючи політичну економію як науку про об'єктивні економічні закони виробництва нагромадження багатства, Сміт визначив її позитивну і нормативну сторони. Позитивна сторона політичної економії полягає в теоретичному дослідженні умов виробництва і нагромадження, а нормативна -— у розробці підґрунтя господарської поведінки «економічної людини», наданні рекомендацій для проведення такої економічної політики держави, яка б змогла «забезпечити народу достатній дохід або засоби існування, а точніше забезпечити йому можливість добувати їх собі...»


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити