Паблик рилейшнз

СЛОВНИК ОСНОВНИХ ПОНЯТЬ

МАСОВА ПСИХОЛОГІЯ

«Маса легковірна й надзвичайно легко піддається впливу, вона не критична, неправдоподібного для неї немає. Вона мислить образами, що породжують один одного асоціативно,

5. як це буває в окремої людини, коли вона вільно фантазує,

6. що не вивіряється розумом на відповідність до дійсності. Почуття маси завжди надто прості й надто гіперболізовані» (Фрейд, 1992: 263).

«Оскільки маса в істинності чи хибності чого-небудь не сумнівається і при цьому усвідомлює свою величезну силу, вона така ж нетерпима, як і підвладна авторитету. Вона поважає силу, добротою ж, яка уявляється їй усього лише різновидом слабкості, керується лише в незначній мірі. Від свого героя вона вимагає сили, навіть насильства. Вона хоче, щоб нею володіли і її придушували, хоче боятися свого пана. Будучи в основі своїй цілком консервативною, вона відчуває глибоку відразу до всіх нововведень і прогресу та безмежне благоговіння перед традицією» (Фрейд, 1992: 264).

«Натовпами не можна керувати за допомогою правил, основаних на чисто теоретичній справедливості, а треба відшукувати те, що може справити на неї враження і захопити її (Лебон, 1995: 154).

«Поведінка натовпу може бути зрозуміла краще з врахуванням таких характеристик її індивідуального члена: втрата ним самоконтролю й здатності до критичного судження; наплив поривів та емоцій, багато з яких звичайно придушено; відчуття зростання його значущості; схильність до навіювання з боку оточення» (Блумер, 1994: 180).

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити