Паблик рилейшнз

СЛОВНИК ОСНОВНИХ ПОНЯТЬ

ПАБЛІК РИЛЕЙШНЗ: ВИЗНАЧЕННЯ

«Паблік рилейшнз складається з усіх форм планової комунікації, спрямованих всередину й назовні, між організацією та її громадськістю для досягнення специфічної мети, що належить до галузі взаєморозуміння» (Jefkins, 1992: 8).

«ПР — це мистецтво і наука досягнення гармонії за допомогою взаєморозуміння, основаного на правді й повній інформованості» (Блек, 1990: 17).

«ПР є функцією менеджменту, яка встановлює і підтримує взаємовигідні відносини між організацією й громадськістю, від котрої залежить успіх чи неуспіх» (Cutlip S. М. а. о., 1994: 6).

«Основна філософія практики паблік рилейшнз дуже проста. Вона керується тим, що з суспільною підтримкою й розумінням набагато легше досягти успіху в формулюванні мети, ніж у разі суспільної опозиції чи байдужості. Паблік рилейшнз можуть бути підсумовані в кількох ключових словах. Мова йде про репутацію, сприйняття, довіру, впевненість, гармонію й пошук взаєморозуміння, основаного на правді й повній інформ^ваності. Це не є визначенням. Однак у цьому є необхідні прагнення» (Black, 1993: 11).

«Паблік рилейшнз, як я розумію, — це галузь діяльності, яка має знаходити взаємодію між індивідом, групою, уявленням чи іншою одиницею й громадськістю, від котрої вони залежать. Спеціаліст з паблік рилейшнз — це експерт, котрий консультує з питань взаємовідносин з цією громадськістю» (Bernays, 1986: 1).

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити