Паблик рилейшнз

СЛОВНИК ОСНОВНИХ ПОНЯТЬ

РЕКЛАМА І ПР

«ПР не є вільною чи безплатною рекламою. Немає нічого безплатного в галузі ПР: вони з’їдають час, а час вимагає грошей. Ці гроші реалізуються чи у вигляді зарплати персоналу, чи у вигляді гонорарів за консультації... Реклама може не використовуватися організацією, однак кожну організацію включено в ПР. Наприклад, пожежна бригада не рекламує пожежі й навіть не рекламує свої послуги, проте має зв’язки з різноманітною громадськістю. ПР охоплює геть чисто все, тоді як реклама обмежена спеціальними завданнями продажу й купівлі... ПР мають справу із загальною комунікацією всієї організації, тому вони більш «всеохоплюючі» й всеосяжні, ніж реклама» (Jefkins, 1992:10).

«Найбільш важливою відмінністю є те, що в рекламі купується місце, в рамках якого є повний контроль тексту й презентації повідомлення відповідно до певних юридичних та моральних обмежень. Час появи реклами й число повторів також перебуває під повним контролем. Ефект, однак, може виявитися короткочасним чи нульовим, якщо конкретний журнал чи газета не будуть відкриті членами цільової аудиторії» {Black, 1993: 38 -39).

«У рекламній справі дозволяється, купивши місце на шпальті періодичного видання, публікувати що і як завгодно, тільки б це було в рамках пристойності. У ПР ми прагнемо до впливу на громадську думку. І якщо сенс послання ми визначаємо самі, то на його використання ми вплинути ніяк не можемо» (Блек, 1990: 31).

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити