Паблик рилейшнз

ПАБЛІК РИЛЕЙШНЗ ДЛЯ АТОМНИХ СТАНЦІЙ

Завданням ПР є внесення конкретних змін у процеси комунікації з тим, щоб в результаті це відобразилось у змінах громадської думки, що, в свою чергу, вносить зміни в поведінку. При цьому суттєвими стають стандартні шість складових моделі ПР:

1. Оцінка ситуації.

2. Визначення мети.

3. Відбір каналів масової комунікації і техніки впливу.

4. Планування бюджету.

5. Оцінка результатів.

Аналіз української преси щодо ЧАЕС (а саме ЧАЕС ми обираємо як об’єкт нашого розгляду) показує, що є два найбільш частотних за тематикою види матеріалів:

1. Дії «сімки» і проблеми закриття ЧАЕС.

2. Відомості про аварії на блоках (при цьому повідомлення з інших АЕС у людській пам’яті однаково відкладаються в ту ж рубрику, що і ЧАЕС).

Звідси випливає важливий висновок з погляду аналізу цього комунікативного потоку: у нас немає журналістської форми для розповіді про нормальну роботу, тобто критерії для журналістики мають бути інші, ніж для керівника. Відомча система пріоритетів не збігається з системою пріоритетів журналіста. Тому однією з перших рекомендацій у цій галузі має стати розробка на тему, як писати про нормально працюючий механізм з погляду новинних критеріїв журналістики. І це стосується не тільки АЕС. Населення відчуває реальну економічну необхідність АЕС, тому слід породжувати інформацію, в який розкривається робота АЕС як економічного механізму, показується, звідки приходять і куди йдуть гроші АЕС.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити