Паблик рилейшнз

Написання промов: десять кроків

Крок 2: інтерв’ю зі спонсором

Поговоріть з людьми, котрі спонсорують подію, на якій буде виступати той, хто говорить. Уточніть кожну деталь. В який час дня чи вечора буде виголошуватися промова? Чи будуть інші промови, якщо так, то на яку тему і хто їх буде виголошувати? Чи буде інша діяльність під час промови? Що буде робити аудиторія під час промови — стояти чи сидіти? вечеряти? пити напої? вивчати друковані матеріали? слухати переклад? Що буде робити аудиторія до промови і що вона буде робити після? Який контекст події — чи є вона регулярною чи однократною? У першому випадку ви можете попросити спонсора надати вам зразки промов, які виголошувалися раніше.

Якщо це можливо, відвідайте чи подивіться на обстановку, в якій буде виголошуватися промова. Риторика, яка добре працюватиме у великій аудиторії чи амфітеатрі, буде руйнуючою для інтимної, розрахованої на двадцять чоловік кімнати для конференцій. Як спічрайтер, ви маєте писати по-різному для аудиторії, яка зобов’язана бути присутньою, на відміну від аудиторії, яка може вільно входити і виходити.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити