Паблик рилейшнз

Брендан Брюс

Дослідження цінностей

Для іміджмейкерів ця концепція дослідження цінностей є проривом у галузь конструювання комунікативних стратегій. Повертаючись до британського контексту, за допомогою подібних досліджень розуміємо, що цінності, які мотивують, наприклад, ставлення до системи медичного обслуговування, — це «відчуття безпеки», необхідність спокою в умах, особливо коли ми стаємо старші. Глибина протидії будь-яким планам приватизації в охороні здоров’я відчувається тут як спроба вилучити робітничий клас з обслуговування високого рівня.

Що стосується системи освіти, то тут теж зрозуміло, що це питання формується вірою виборців у «суспільство рівних можливостей». Якщо освіта показується як основний механізм системи, в якій становище у суспільстві досягається завдяки здібностям і рівню освіти, то немає значення, яка на сьогоднішній день політика. У разі спрямованості освітньої політики лише на еліту стає малоймовірним, що батьки (а це більшість населення) коли-небудь приймуть її. І мова, і символи цих цінностей мають використовуватися, наприклад, у промовах і рекламі, демонструючи переваги певної політики. Єдиним винятком є релігійні й патріотичні цінності, оскільки відкрите використання їхніх символів легко виявляється і робить комунікацію незграбною і надто явною.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити