Економічна безпека підприємства

Розділ 4. СИСТЕМА ЗАХИСТУ ПІДПРИЄМСТВА

4.7. Технічні засоби захисту бізнесу

Відеозахист

Оскільки в розвідці використовуються фото- і відеозасоби для добування інформації, вони ж застосовуються і для її захисту. Правда, фотографічна техніка для захисту інформації використовується вкрай рідко. Перевага віддається відео- і телевізійним системам (надалі ми їх будемо називати відеотехніка).


✵ Відеотехніка використовується для вирішення таких задач:

1) спостереження за проникаючими агентами;

2) внутрішнього спостереження за співробітниками і працівниками організації;

3) обмеження доступу до секретів організації.


Насамперед відеотехніка встановлюється там, де найбільш ймовірна поява злочинців, шпигунів тощо. Відео- і телекамери доцільно розміщувати таким чином, щоб вони забезпечували “перехресний” огляд об’єкта. Для внутрішнього спостереження за персоналом також вибираються місця, де найчастіше контактують з іншими особами носії секретної інформації (робочі місця, кімнати відпочинку, бари, кафетерії і т. ін.). Наприклад можуть бути встановлені відеокамери типу ZC-F11CH4, ZC-Y12PH4 або зовнішня швидкісна денна/нічна купольна камера XPOWER-M5.

Відеотехніку для спостереження за проникаючими агентами і власними співробітниками доцільно також встановлювати приховано, що підвищує ефективність її використання. Відкрито установлюється відеотехніка зазвичай для “відлякування” грабіжників банків, ощадкас, магазинів тощо [46].

Для обмеження доступу до секретних об’єктів використовується променева техніка (рентгенівські, лазерні й інші промені). Наприклад, перетинання лазерного променя може викликати включення механізмів огородження чи локалізації проникаючого агента. Променеві огородження доцільно робити схованими, про них не повинен знати проникаючий агент.

Для реєстрації координат та маршрутів пересування може використовуватись пристрій Super Trackstick. Дана розробка працює в будь-якому місці на планеті Земля, використовуючи сигнали від 24 супутників на земній орбіті дозволяє вирахувати місцезнаходження з точністю до 2,5 м. Такий пристрій може використовуватись для контролю переміщення комерційного транспорту, особистої безпеки, для накопичення комерційних та наукових даних. Для захисту від подібних систем у випадку необхідності можуть бути використані такі пристрої: GPS-Jammer-002 — захист транспортних засобів (живлення від прикурювача автомобіля); GPS-Jammer-ООЗ — захист об’єктів від систем спостереження (живлення від мережі 220 V), радіус роботи 10-25 м.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити