Texts for topics - Мегазбірка тем з англійської мови
GREAT WRITERS OF THE WORLD

CHARLOTTE BRONTE (1816-1855)

Best-known books: "Jane Eyre" (1847), "Shirley" (1849), "Villette" (1853).

Charlotte Bronte was the oldest of the famous Bronte sisters. All three were novelists and they grew up in a remote house (now a museum) at Haworth in Yorkshire. Charlotte left home and worked as a teacher during her twenties, but then returned to Yorkshire in 1844. Three years later her most famous novel "Jane Eyre" was published. It was a dark, dramatic romance and became an immediate success. Sadly, though, this triumph was quickly followed by a series of bitter tragedies. Within two years, Charlotte's brother (Branwell) and both her sisters (Emily and Anne) had all died. She herself carried on writing, and married in 1854, but died during pregnancy the following year, aged 39.

VOCABULARY

Charlotte Bronte ['ʃa:lət 'brɔntɪ] — Шарлота Бронте

"Jane Eyre" [ɛə] — «Джейн Ейр»

remote [rɪ'məut] — відцалейний, далекий; відлюдний, глухий

triumph ['trаɪəmf] — тріумф; перемога

pregnancy ['pregnənsɪ] — вагітність

QUESTIONS & TASKS

1. When was Charlotte Bronte born?

2. When did she die? How old was she?

3. What are her best-known books ?

4. What do you know about her family?

5. When did she begin to write?

6. What is her famous novel?

Make a report on Charlotte Bronte's life and work.

ВИДАТНІ ПИСЬМЕННИКИ

Шарлотта Бронте (1816—1855)

Найвідоміші твори: «Джен Ейр» (1847), «Шерлі» (1849), «Віллєш» (1853).

Шарлотта Бронте була найстаршою серед відомих сестер Бронте. Всі три сестри були письменницями. Виросли вони в будинку в глушині (нині в ньому музей) в Хаверсі, Йоркшир. Шарлотта пішла з дому і з двадцяти років працювала вчителем, потім 1844 року повернулася до Йоркшира. Через три роки був опублікований її найвідоміший роман «Джен Ейр». Це був похмурий драматичний роман, який відразу здобув популярність. На жаль, після цього тріумфу настала смуга гірких трагедій. За два роки брат Шарлотти (Бранвел) і обидві її сестри (Емілі і Анна) померли. Сама вона продовжувала писати. 1854 року Шарлотта вийшла заміж, а наступного року, у віці тридцяти дев'яти років під час вагітності, померла.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.