Англійська мова. Універсальне видання - підготовка до ЗНО та ДПА

ПІДГОТОВКА ДО ЗНО

 

Загальні стратегії успіху

 

СТРАТЕГІЯ №1.

 

а) Зробіть час своїм спільником, а не ворогом

Щоб досягти успіху при складанні тесту, треба раціонально розподілити свій час. Без навичок контролювати та організовувати свій час ви ризикуєте не встигнути виконати важливу частину тесту, і в результаті можете отримати низький бал.

Якщо у вас не вистачить часу на виконання якоїсь частини тесту, ці завдання вплинуть на ваш загальний бал значно більше, ніж правильні відповіді на питання, на які ви витратили більше часу на початку.

В частині тесту «Читання» тест розділено на декілька менших текстів. Розподіл часу важливий тут саме тому, що кожна відповідь оцінюється однаковими балами, а питання не розміщені в по­рядку їхньої складності. Тому якщо ви будете довше думати над складними питаннями, ви втратите час і не встигнете відповісти на більш легкі завдання, що, своєю чергою, погіршить ваш кінцевий результат. Цілком природно, що вам кортить довше поміркувати над більш складними запитаннями, але не піддавайтеся цьому бажанню і рухайтесь уперед. Якщо у вас залишиться час наприкінці ви­конання певної частини тесту, тоді поверніться та додатково перевірте ті питання, які здалися вам складнішими.

 

б) Контролюйте свою швидкість

Візьміть із собою годинник і на початку тесту перевірте час та регулярно звірюйте свій темп ви­конання тесту. Намагайтесь працювати «за графіком». Як ви помітили, ліміт часу на кожне завдан­ня не є дуже суворим, тому ви можете пристосуватися і вкластися в час, відведений на виконання кожної частини.

Якщо швидке виконання тесту становить проблему особисто для вас, варто потренуватися вдома, виконуючи певні завдання з урахуванням ліміту часу.

Якщо під час тесту ви бачите, що не встигаєте за графіком, прискорте виконання завдань.

Навіть якщо швидка відповідь може бути неправильною, краще помилитися в декількох питаннях через швидкість, ніж зовсім не відповісти на останні завдання за браком часу.

Краще мати зайвий час наприкінці певної частини та повернутися для перевірки складних питань, ніж не мати часу на повне виконання частини тесту.

Якщо ви змушені поспішати, робіть це спокійно, не панікуйте. Не вживайте бездумного угаду­вання. Якщо ви контролюєте час та свою швидкість, то завжди будете знати, скільки часу та питань попереду. Не залишайте питань без відповіді, як би ви не поспішали.

Якщо завдання потребує від вас забагато часу, а ви у поспіху його вгадали, це завдання може бути об’єктивно складним, а тому ваша відповідь все одно може бути помилковою. Саме тому не варто витрачати на нього багато часу. Тільки якщо у вас залишився зайвий час наприкінці тесту, поверніться до цих питань та витратьте ще по півхвилини на кожне.

Водночас не варто і дуже поспішати. Поспішайте повільно! Ті, хто має добрі знання та виконує тест дуже швидко, найчастіше роблять помилки з неуважності, які, природно, погіршують їхній за­гальний бал.

Тому, готуючись до тесту, тренуйтеся у нормальному темпі виконання завдань.

Пам’ятайте, що тест не передбачає додаткового часу для перенесення відповідей з тестового зо­шита на бланк відповідей, тому вам треба залишити на це близько 10 хвилин наприкінці загального часу, відведеного на певну частину тесту.

 

в) "Скануйте", а не читайте

У частині тесту «Читання» не витрачайте часу на читання та детальне розуміння тексту. Пере­гляньте його — «відскануйте», щоб отримати загальне враження, про що йдеться. Ви повертатиметесь до тексту, відповідаючи на кожне запитання, тому немає сенсу текст запам’ятовувати. Все, що вам потрібно на цьому етапі — це приблизне уявлення про загальний зміст тексту.

 

СТРАТЕГІЯ №2. Здогадайтеся, а не вгадуйте

Здогад — це ваш спільник та помічник. Ніхто вас не буде карати, якщо виберете неправильну відповідь. Навіть за умови, що ви не маєте жодного уявлення щодо певного питання, у вас є 25-50% шансів вибрати правильну відповідь.

Більшість учнів недооцінюють вплив розумової здогадки на кінцеві результати тестування.

Завдання з вибором однієї правильної відповіді навмисне містять помилкові відповіді (дистрактори), які виглядають як імовірні. Тому, якщо ви не знаєте відповіді на запитання і сліпо вгадуєте, інтуїтивно вибираючи ту відповідь, яка містить слова з тесту, ви, швидше за все, зробите помилку.

 

СТРАТЕГІЯ №3. Тренуйтеся з розумом, але не на межі зусиль

Багато хто з нас відтягує процес підготовки до тесту, побоюючись тієї кількості часу, яку, як ми вважаємо, треба витратити на якісну підготовку.

Існує ціла низка перешкод на шляху до високих результатів тесту. Серед них - відповіді на питан­ня, уміння встигнути все зробити та оволодіння стратегіями здавання тесту. І все це треба виконати в день складання тесту якнайкраще. Складання тесту — це розумовий марафон, що має вирішальне значення для вашого майбутнього.

Ви, як і марафонець, маєте добре підготуватися, щоб показати найкращий результат. Тому, перш за все, приділіть увагу завданням, потім — часові і, нарешті, — стратегіям.

1. Знайдіть надійне джерело практичних зразків для підготовки до незалежного тестування.

2. Якщо бажаєте інвестувати в підготовку більше часу і зусиль та справді досконало вивчити матеріал, знайдіть посібники, що не тільки наводять зразки тестів для виконання, а й крок за кроком навчають вас, як досягти найкращих результатів.

3. Виконуйте зразки тестів, незважаючи на часові обмеження. Використовуйте при цьому всі довідники і підручники для виконання тесту. Повільно працюйте з завданнями і ви­користовуйте стратегії складання тесту.

4. Виконайте інший тест, тепер з часовими обмеженнями та всіма допоміжними матеріалами.

5. Виконайте останній тест з часовими обмеженнями та без допоміжних матеріалів.

Якщо маєте час ще попрактикуватися у написанні тестів, повторюйте кроки 1-5 з іншими зразками тестових завдань. Поступово відтворюючи для себе оточення та умови реального тесту, ви підготуєте розум до стресу в день тесту та збільшите свої шанси отримати високий бал.

 

СТРАТЕГІЯ №4. Готуйтеся, проте не зволікайте

Результати незалежного тестування з іноземної мови можуть мати вирішальний вплив на ваше майбутнє. Тому дуже важливо зробити все можливе, щоб збільшити свої шанси на успіх. Для цього слід підготуватися заздалегідь. Це можна зробити, беручи участь у пробному тестуванні, вивчаючи потрібну інформацію з предмету та стратегії складання тестів. Можна виконувати зразки тестів само­стійно і перевіряти себе за ключами-відповідями. В день тестування ж вам потрібно підготуватися, зосередитися та показати свої найкращі можливості!


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.