Англійська мова. Універсальне видання - підготовка до ЗНО та ДПА

ДОВІДНИК

 

ФОНЕТИКА

 

Читання багатоскладових слів

 

Усі багатоскладові слова можна поділити на дві групи.

I група — багатоскладові слова, утворені за допомогою префіксів, суфіксів, граматичних закінчень. Читання таких слів вимагає знання усіх цих елементів і вміння відкинути їх для того, щоб прочитати основу слова за вже відомими правилами читання одно- і двоскладових слів.

При читанні багатоскладових слів наголос не падає на суфікси, тобто наголошується основа слова, а голосний звук у суфіксі змінює своє звучання (-еr → [ə]-or  [ə]; -ship, -less, -ly  [і]).

Наприклад: manager ['maenidЗə], nominator ['nmineitə], draftsmanship ['drα:ftsmənip], meaningless [‘mi:niηlis], scientifically [,saiən'tifikəli].

Особливість префіксів полягає в тому, що багато з них надають слову заперечного чи протилежного значення, отже, під час читання на них також падає наголос. Наприклад: unpack ['Λnaек], non-ferrous ['nnferəs].

II група багатоскладових слів — це слова, в яких наголошеним є третій склад від кінця слова (вищезгадані суфікси і граматичні закінчення до уваги не беруться).

Наприклад: origin [‘ridЗin], flattery [‘flaetəri].

Якщо у слові є більше чотирьох складів, то вліво, через один склад від наголошеного, розташову­ються другорядні наголоси, які ставляться внизу.

Наприклад: documentary [,dkju'mentəri], university [,ju:ni'və:siti].

Для правильного читання багатоскладових слів необхідно пам’ятати, що всі голосні, крім u, читаються коротко.

Отже, правило читання більшості багатоскладових слів можна сформулювати так: у багатоскладових словах наголос падає на третій склад від кінця; всі голосні, крім u, у наголошеному складі читаються за правилами, що стосуються односкладових слів; буквосполучення у наголошених складах читаються так само, як в односкладових словах; другорядний наголос ставиться через один склад вліво від головного наголошеного складу; ненаголошені склади редукуються відповідно до загальних правил.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.