Розв’язання усіх вправ і завдань Міні-проекти до підручників «БІОЛОГІЯ. 6 клас» Остапченко Л. І. та Костіков І. Ю. - 2016 рік

Рослини-мандрівники

Кожному материку притаманна «своя» рослинність, яка склалась впродовж століть під впливом умов навколишнього середовища. Проте якимось чином деякі види рослин з’являються за тисячі кілометрів від свого природного місця зростання. Отже, рослини можуть мандрувати. Помічниками рослин в цих мандрівках є люди, тварини, вітер, течії річок та океанів, які відіграють роль своєрідних транспортних засобів.

Мандрує не сама рослина, а та її частина, що містить у собі зародок нового життя: насінина, бульба, цибулина, кореневище тощо. Щоб мандрівка була ефективною, у рослин є багато пристосувань до поширення найрізноманітнішим «транспортом».

Гачечки, голки, пухнасті чубки та парашутики, волоски, щетинки, клейкі залози, «плавальні міхурі», яскравий колір і соковита смачна м’якоть — це пристосування, які забезпечують мандрівки плодів з насінням рослин різними способами.

Тільки в Україну різними шляхами дісталися понад 600 видів рослин, батьківщина яких лежить далеко за її межами. У нашій країні можна побачити «рослин-прибульців» з Північної та Південної Америки, які перетнули океан з вантажами на кораблях. Це злинка канадська, нетреба колюча, щириця біла, повитиця польова, галінсога дрібноквіткова. З Азії потрапили аїр звичайний (або татарське зілля), мишій сизий, розрив-трава дрібноквіткова, нетреба звичайна, полин гіркий.

Нові землі виявилися сприятливими для цих рослин, і вони поширилися на значних просторах. Більшість рослин, які потрапили до нас з інших материків, — це бур’яни, насіння яких були в зерні культурних злаків, які завозили в країну.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити